СТАНДАРД life

Доџкоин

КРИПТОВАЛУТИ

Директор на „Голдман сакс“ заработил милиони инвестирајќи во „доџкоин“, па ја напуштил банката

Генералниот директор на американскиот банкарски гигант „Голдман Сакс“ ја напуштил инвестициската банка откако наводно заработил милиони инвестирајќи во криптовалутата „доџкоин“. Портпарол на Голдман Сакс потврди...
КРИПТОВАЛУТИ

Доџкоин доби нови фанови – Далас Маверикс

Влатко Зорба
Се поизвесно е дека доџкоин (dogecoin) оди подалеку од рамките на шеги и пародии на „сериозните“ криптовалути. Американскиот кошаркарски клуб Далас Маверикс, во сопственост на...
КРИПТОВАЛУТИ

Маск со Твит повторно ја крена цената на Dogecoin

Влатко Зорба
Милијардерот и основач на компанијата „Тесла“, Елон Маск, уште еднаш предизвика скок на вредноста на Dogecoin со својата објава на Твитер. Тој ја сподели веста...
КРИПТОВАЛУТИ

DOGE се натпреварува со Bitcoin по популарност во САД

Влатко Зорба
Последните неколку недели на пазарот на криптовалути беа особено возбудливи. Донекаде изненадувачки, монетата DOGE забележа поголем интерес од трговците на мало отколку Bitcoin во САД....
КРИПТОВАЛУТИ

Маск се врати на Твитер, за да донесе нови височини на Dogecoin

Влатко Зорба
Основачот на Tesla, Елон Маск се врати од самонаметнатата пауза од Твитер за да објави низа пораки за крипто-валутата Dogecoin. „Dogecoin е крипто (валута) на...