СТАНДАРД life

Кубан

КРИПТОВАЛУТИ

Доџкоин доби нови фанови – Далас Маверикс

Влатко Зорба
Се поизвесно е дека доџкоин (dogecoin) оди подалеку од рамките на шеги и пародии на „сериозните“ криптовалути. Американскиот кошаркарски клуб Далас Маверикс, во сопственост на...
КРИПТОВАЛУТИ

Кубан: Криптовалутите ќе го променат начинот на работа на повеќето бизниси

Влатко Зорба
Инвеститорот милијардер Марк Кубан вели дека крипто-секторот радикално ќе го промени начинот на работење на бизнисите. Во ново интервју, Кубан сподели пред Џејсон Калаканис од...
КРИПТОВАЛУТИ

Кубан ги спореди криптовалутите со „дот-ком“ балонот

Влатко Зорба
Милијардерот и претприемач Марк Кубан вели дека пазарот на криптовалути е „исто“ како „дот-ком“ балонот од крајот на 1990-тите и раните 2000-ти. Неговата изјава се...
КОМПАНИИ

Кубан не верува во биткоинот: Треба баба да знае да го користи за да има вредност

msp-admin
Биткоинот оваа година се зголеми за три пати, а милијардерот Марк Кубан останува претпазлив во однос на криптовалутата, како што беше години порано. – Јас...