Стандард
КРИПТОВАЛУТИ

Маск пишува наназад, криптовалута скока

Дигиталната валута „Dogecoin“ забележа скок од четири проценти откако шефот на Тесла, Елон Маск објави твит во кој ја спомна таа криптовалута.

Маск напишал дека кога името на криптовалутата (Дoge) е напишано наназад, гласи „Egod“, што предизвика да расте нејзината вредност.

Во февруари, милијардерот предизвика скок на „Doge“ само со „твитање“ на зборот „Буквално“.

Dogecoin зајакна 4,23 проценти на 0,051624 $ во 1:49 часот по источно време.

Таа криптовалута има зголемување на вредноста од над илјада проценти од почетокот на годината.

Поврзани вести

Coinbase дебитираше на берзата, достигна вредност од над 85 милијарди долари

Влатко Зорба

Сејлор: Илјадници директори на корпорации се заинтересирани за Биткоин

Влатко Зорба

Оваа криптовалута скокна 1.000% од почетокот на годината

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!