Стандард

Комуникација

ТЕХНОЛОГИЈА

Session – апликација за комуникација со високо ниво на приватност, добра замена за WhatsApp

Влатко Зорба
Многумина сè повеќе се свртуваат кон комуникациските услуги кои ја чуваат приватноста и анонимноста на нивните корисници, па затоа не е изненадувачки што понудата на...
ТЕХНОЛОГИЈА

После Messenger и WhatsApp, „Фејсбук“ има нова апликација за комуникација

msp-admin
„Фејсбук“ минатата година формираше специјален оддел во рамките на компанијата за развој на нови услуги и апликации. Одделот е наречен New Production Experimentar Team (NPE)....
ТЕХНОЛОГИЈА

Апликации за комуникација со најбезбедна заштита на пренесените податоци

Елена Даскалова
Во екот на скандалот со групата „Јавна соба“ на апликацијата Телеграм, се поставува прашањето дали поимот безбедна комуникација на интернет воопшто постои и што можеме...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!