Таг : Скандал

Компании и пазар

„Фолксваген“ исплати најголем дел од оштетите по скандалот „дизелгејт“ во Германија

Stefanija Kuzmanovska
Германскиот автомобилски гигант „Фолксваген“ во вторникот објави дека е близу крајот со исплаќање во Германија на обештетување на сопствениците на автомобили, во кои има инсталирано...
Забава МАГАЗИН

По скандалот на Беовизија, Бора Дугиќ нема да настапи

Кристина Денесовска
Пред десетина дена изби скандал пред Беовизија поради проблематичниот текст на песната „Свадба голема“, која ја изведува Бора Дугиќ, бидејќи бил окарактеристичен како непримерен поради...
МАКЕДОНИЈА

Продолжуваат обвинувањата помеѓу власта и опозицијата за скандалот со медицинскиот отпад

Александар Тодески
Власта и опозицијата и денеска продолжуваат со расправата околу тоа чија е вината за скандалот со медицинскиот отпад, а кој произлезе од фирмата „Еко клуб“...
МАКЕДОНИЈА

Андоновска: Мора да има одговорност од Филипче и Шилегов за скандалот со медицинскиот отпад

Берта Китинска
На скандалите на СДСМ им нема крај! Уште еден во низата скандали поврзани со министерството за здравство и Венко Филипче. Скандалозно однесување на градоначалникот Петре...
Технологија

Апликации за комуникација со најбезбедна заштита на пренесените податоци

Елена Даскалова
Во екот на скандалот со групата „Јавна соба“ на апликацијата Телеграм, се поставува прашањето дали поимот безбедна комуникација на интернет воопшто постои и што можеме...
Забава МАГАЗИН

Принцот Хари прв пат во јавност после скандалот

По целата драма околу Мегзит, принцот Хари по разговорот го кралицата и целото семејство, сепак почна да работи. Папаразите го уловиле како се вози до...
Забава МАГАЗИН

Џастин Тимберлејк првпат прозборе за скандалот со неверството

Елена Даскалова
Џастин Тимберлејк за првпат во јавноста прозборе за фотографиите на кои се гледа дека е близок со актерката Алиша Вејнврајт и по наводите дека ја...
Забава МАГАЗИН

Стрикото на Меган Маркл нема убави зборови за неа

Меган Маркл во последниве месеци е далеку од најомилените членови од британското кралско семејство. Од почетокот нејзината врска со принцот Хари, Меган ја следат скандали...
Забава МАГАЗИН

Принцот Вилијам одиграл важна улога во скандалот кој го потресе кралското семејство

Принцот Вилијам заедно со татка си, извршиле притисок врз кралицата, да направи преседан во кралскиот протокол и својот син, принцот Ендрју, чие име се слуша...
Забава МАГАЗИН

Холзи направила скандал на доделувањето на АМА наградите

Младата пејачка Холзи направила скандал од невидени размери на доделувањето на American Music Awards, во неделата навечер. Пејачката била наградена со награда за Најдобра поп-рок...