Стандард

Приватност

КОМПАНИИ

Корисниците масовно го бришат WhatsApp, компанијата ги одлага најавените измени

Влатко Зорба
Деновиве има многу полемики за апликацијата WhatsApp и за нејзините нови, построги услови за работење, т.е. употреба, што наиде на осуда. Имено, крајниот рок за...
ТЕХНОЛОГИЈА

Signal изгрева за сметка на WhatsApp

Влатко Зорба
WhatsApp неодамна воведе нови услови за користење за својата услуга, кои овозможуваат поголем пристап до корисничките податоци на Facebook, чија филијала е. Измените не влијаат...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!