Таг : Роналдо

СПОРТ

Јувентус може да го продаде Роналдо поради кризата со коронавирус

Stefanija Kuzmanovska
Јувентус може да ја продаде својата голема sвезда Кристијано Роналдо поради финансиски загуби поврзани со пандемијата од коронавирус, објави „Ил Месаџеро“. Поради неговите економски проблеми,...
Фудбал

Роналдо се откажа од 4 милиони евра за да спречи работници да бидат отпуштени

Влатко Зорба
Бидејќи во моментот немаат приходи од ТВ права и билети, фудбалските клубови се борат да ја задржат својата финансиска стабилност. Во Јувентус, кој е од...
Фудбал

Јувентус предлага нов договор за Роналдо

Влатко Зорба
Италијанскиот првак Јувентус ќе ги започне преговорите за нов договор со sвездата Кристијано Роналдо. Новиот договор ќе биде за две години. Сегашниот договор на Португалецот...
СПОРТ Фудбал

Роналдо против Интер го одигра 1.000 натпревар во својата кариера

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо синоќа против Интер го одигра 1.000 натпревар во својата кариера. Португалецот зад себе има импресивни бројки. Тој постигна 725 голови...
Фудбал

Во Јунајтед користеле неконвенционален метод за развој на Роналдо

Влатко Зорба
Поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед, Волтер Смит користел необичен начин да помогне во развојот на младиот Кристијано Роналдо, откри поранешниот играч од средниот ред –...
Фудбал

Мајката на Роналдо доживеа мозочен удар, Португалецот го пропушта дербито против Милан

Влатко Зорба
Кристијано Роналдо итно отпатувал во родната Португалија за да ја придружува својата мајка, која доживеа мозочен удар и ќе го пропушти натпреварот против Милан во...
СПОРТ Фудбал

Роналдо со гол од пенал во последната минута го спаси Јуве од пораз на Сан Сиро (ВИДЕО)

Александар Петровски
Фудбалерите на Милан и Јувентус одиграа нерешено 1-1 во првиот полуфинален натпревар од Купот на Италија. На Сан Сиро, „росонерите“ поведоа со погодокот на Анте...
Забава

Џорџина со подарок од 600.000 фунти за Роналдо (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Кристијано Роналдо добил многу скап подарок за неговиот 35-ти роденден, кој беше на 5 февруари. Напаѓачот на Јувентус беше изненаден од својата девојка, Џорџина Родригез....
Забава

Роналдо резервирал цел ресторан, за да ги измами новинарите

Влатко Зорба
Синоќа, Кристијано Роналдо присуствуваше на музичкиот фестивал во Сан Ремо. Неговата девојка Џорџина беше домаќин на настанот во четвртокот вечерта, а sвездата на Јувентус беше...