СТАНДАРД life
БИЗЛАЈФ

Роналдо го купи најскапиот стан во Лисабон (ВИДЕО)

После подарокот на неговата девојка Џорџина во форма на луксузна куќа во Мадрид, кој се проценува на 2,5 милиони евра, сега „се појави“ и последната инвестиција на Кристијано Роналдо. Тоа е најскапиот стан во Лисабон, кој надминува 7,2 милиони евра и се наоѓа во најексклузивната зграда во градот.

Станот од 287 квадратни метри, изграден во срцето на португалската престолнина, се наоѓа во прекрасната зграда „Кастиљо 203“ на 20-ти кат од блок од 19 станови и има спектакуларен поглед од 360 степени, пишува „Ла Разон“ ”

Но, без сомнение, вистинскиот „скапоцен камен“ е базенот кој се наоѓа на покривот на зградата и му припаѓа на станот на Кристијано. Околу него има место за одмор.

Португалската sвезда веќе поседува недвижен имот во Мадрид, Торино, Мадеира, Манчестер и Њујорк.

Поврзани вести

Само што ќе излезе од дома, веднаш заработува 55.000 евра!

Влатко Зорба

5 книги кои му помогнале на Гејтс да ја надмине кризата

Влатко Зорба

4 финансиски лекции од 2020-та кои ќе ви помогнат да испланирате солидна 2021 година

Влатко Зорба