Таг : стан

МАГАЗИН

НА ВАС ВИ БИЛО ТЕШКО? Еве како изгледа карантин во стан од 9 квадратни метри! (ВИДЕО)

Stefanija Kuzmanovska
Додека американските sвезди жалат за тоа колку им е тешко да се изолираат во супер луксузните вили во кои живеат, австралијката Кејт Џонс живее во...
Хроника

Ќерка ја пронашла својата мајка мртва во стан во Скопје

Берта Китинска
На 23.04.2020 во 03:30 часот во СВР Скопје, Г.Т.(20) од Скопје пријавила дека нејзината мајка Л.Т.(45) од Скопје, од 17.04.2020 не ѝ се јавувала на...
Забава

Бекамови купиле стан од 24 милиони долари, дури имаат и хелиодром

Влатко Зорба
Славната двојка Дејвид и Викторија Бекам, се главна тема во медиумите деновиве, а сето тоа заради информациите за сериозното купување на недвижен имот, што излегоа...
Компании и пазар

Kаде на Балканот е најскапо да се купи стан?

Влатко Зорба
Српската престолнина од градовите во регионот има највисока цена на еден метар квадратен за стан. Според анализата на Б92, цитирана од Бизнис Инфо, најскапите станови...
Хроника

Пронајден мртов маж во стан во Скопје

Берта Китинска
Во Полициската станица Бит-пазар во попладневните часови на 12 февруари било пријавено дека во стан на скопската улица Џон Кенеди починат бил пронајден 38-годишен скопјанец....
Забава МАГАЗИН

Мадона ги покани Меган и Хари да се преселат кај неа (ВИДЕО)

Елена Даскалова
Меган и Хари, наводно, купиле нова вила во западниот дел од Ванкувер, која чини 27,5 милиони долари. Но, Мадона има подобра понуда за нив. Таа...