Таг : Кристијано Роналдо

Забава МАГАЗИН

Синот на Роналдо тргна по стапките на татко си

Кристина Денесовска
На најпопуларната социјална мрежа на светот сега се придружи и деветгодишниот син на фудбалерската ѕвезда Кристијано Роналдо, а неговиот потег, во 24 часа, распамети скоро...
Забава МАГАЗИН

Роналдо нападнат поради фотографија со децата

Кристина Денесовска
Кристијано Ронално објави фотографија со своите деца која не им се допадна баш на сите. На фотографијата фудбалерот позира лежејќи во када во која му...
Забава МАГАЗИН

Георгина откри како изгледа домот во кој живее со Роналдо

Кристина Денесовска
Георгина Родригез ги разнежни своите следачи на Инстаграм со видео од домот во кој живее со партнерот, Кристијано Роналдо и нивните деца. Георгина си снимила...
Забава МАГАЗИН

Георгина му купила автомобил на Роналдо

Португалскиот фудбалер Кристијано роналдо синоќа го прослави својот 35 роденден, а по тој повод неговата партнерка и манекенка Георгина Родригез организирала забава. Таа го однела...
Забава МАГАЗИН

Георгина ја раскажува првата средба со Роналдо

Георгина Родригез дала големо интервју за италијанскиот магазин Grazia и открила како изгледала првата средба со Кристијано Роналдо. Фудбалерот и убавицата се запознале во една...
СПОРТ Фудбал

Роналдо се огласи по победата над Милан

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо на својот Твитер го коментираше исходот од натпреварот од 12. коло на италијанскиот шампионат против Милан (1:0). На овој натпревар...
Забава МАГАЗИН

Џорџина го украде вниманието во фустан со длабоко деколте

Познатиот фудбалер Кристијано Роналдо и неговата девојка Џориџина Родригез синоќа присуствуваа на доделувањето на „МТВ ЕМА“ наградите во Севиља. За таа пригода, парот модно се...
СПОРТ Фудбал

Роналдо ја пофали жена му на Фиго: Да имав сопруга како него немаше да излезам од дома

Maja_Serafimova
Напаѓачот на Португалија, Кристијано Роналдо ја пофали сопругата на екс репрезентативецот Луис Фиго. – Да имав сопруга како Фиго, немаше да ја напуштам куќата и...
Забава МАГАЗИН

Кристијано Роналдо го продава домот во Манчестер за 3,25 милиони фунти

user2
Пред 11 години фудбалскиот ас го купи домот во Англија, лоциран во едно село во областа Алдерли Еџ, на 20 километри од Олд Трафорд, стадионот...