Таг : Фудбалер

Забава

Славна убавица ја шокираше европската јавност со нејзината исповед за врска со најдобриот шпански фудбалер

Влатко Зорба
Атрактивната Амор Ромеира, која стана позната со учеството во шпанскиот Голем брат, привлече големо внимание зборувајќи за нејзината врска со фудбалер. Поранешната учесничка на реалното...
СПОРТ

„Живеев со стаорци, немавме што да јадеме, стомакот ми врескаше“: Потресна исповест на светски познат фудбалер

Stefanija Kuzmanovska
Иако се стекна со слава играјќи за Спортинг, Манчестер Јунајтед, Валенсија и Лацио, португалскиот фудбалер Нани призна дека и покрај неговиот луксуз, животот не му...
Фудбал

ХОРОР ВО АНГЛИЈА: Познат фудбалер избоден со нож на улица

Влатко Зорба
Нападите врз фудбалерите, за жал, не се невообичаени. Само оваа година, двајца играчи на англиската репрезентација, Рахим Стерлинг и Деле Али, доживеаја напади или кражби...
Фудбал

Поради провокативните фотографии со девојката, фудбалер на Рома доби отказ од клубот

Stefanija Kuzmanovska
Фудбалерот на Рома на позајмица во Виторија Сетубал, Мирко Антонучи (21), беше отпуштен од тој португалски клуб поради проблематично однесување на теренот, поточно на социјалните...
МАГАЗИН

Роналдо и официјално стана првиот фудбалер милијардер

Влатко Зорба
Светската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо и официјално се приклучи на клубот на милијардери. Тој е третиот спортист кој го достигна прагот од една милијарда долари...
Фудбал

Фудбалер се самоуби пред пејачката во која бил лудо вљубен

Stefanija Kuzmanovska
Познатиот српски фудбалер Миљан Мрдаковиќ (38) синоќа се самоубил со пиштол во неговиот дом во Звездара. Миљан зад себе го остави синот Урош (15), фудбалер...
Фудбал

Лоши вести од Мадрид: Фудбалер на Атлетико позитивен на коронавирус!

Атлетико Мадрид се враќа на тренинг викендов, па започнаа со редовни тестови. Сите беа негативни, освен Ренан Лоди. Репрезентативецот на Бразил е во карантин. Тој...
Забава МАГАЗИН

Фудбалерот Месут Озил стана татко

Ѕвездата на Арсенал Месут Озил ја објави првата фотографија од својата ќеркичка. „Фала Богу што нашата ќерка Еда е родена здрава. Бог ќе даде да...
Забава МАГАЗИН

По една година врска се сврши таткото на Бекам

Среќна вест доаѓа од семејството Бекам. Имено, таткото на најпознатиот фудбалер на сите времиња, Дејвид Бекам, Тед, ја објави свршувачката со Хилари Мередит која ја...