СТАНДАРД life

Социјална мрежа

КОМПАНИИ

Трамп наскоро ќе лансира своја социјална мрежа

Влатко Зорба
Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, суспендиран од Твитер, Фејсбук и другите социјални мрежи по нападот на Капитол Хил на 6 јануари, планира да лансира...
КОМПАНИИ

И Netflix го копира TikTok: Популарната платформа за филмови и серии станува социјална мрежа?!

Влатко Зорба
Кинеската апликација TikTok целосно го разби пазарот на социјални мрежи и може да се каже дека суверено владее со оваа категорија. Ова може да се...
КОМПАНИИ

Трамп стартува своја социјална мрежа?

Влатко Зорба
„Твитер“ ги избриша новите твитови што американскиот претседател во заминување Доналд Трамп ги објави на официјалната владина сметка @POTUS и ја суспендираше сметката на неговата...
ТЕХНОЛОГИЈА

Instagram и TikTok стануваат минато: Нова социјална мрежа расте побрзо од YouTube

msp-admin
Новата видео-платформа YurOn ги поврзува своите корисници на нов начин, користејќи т.н. поврзани виде разговори (англ threaded conversations). Овој разговор функционира така што корисниците кои...