Стандард

Парлер

КОМПАНИИ

Историски момент за технолошките компании: Корисниците ја губат довербата и го вртат грбот на „најголемите“

Влатко Зорба
Деновиве има многу полемики во врска со платформите за комуникација, како што е WhatsApp, кој одлучи дополнително да „ѕирне“ во приватноста на корисниците од 8...
КОМПАНИИ

Креаторот на Telegram: Apple се најопасни од сите

Влатко Зорба
Основачот на апликацијата Telegram, Павел Дипов смета дека Арple е во состојба сериозно да ја ограничи слободата на потрошувачите. „Apple и Google имаат многу поголем...
КОМПАНИИ

Трамп стартува своја социјална мрежа?

Влатко Зорба
„Твитер“ ги избриша новите твитови што американскиот претседател во заминување Доналд Трамп ги објави на официјалната владина сметка @POTUS и ја суспендираше сметката на неговата...