Таг : Мрежа

МАКЕДОНИЈА

АЕК ги утврдува условите за одобренија за 5Г, тендер на крајот на годината

Берта Китинска
Домашни оператори, заинтересирани странски компании и граѓани до 20 месецов, кога истече рокот, доставиле мислења и забелешки до Aгенцијата за електронски комуникации во врска со...
МАКЕДОНИЈА

Дискриминацијата и вознемирувањето на луѓето позитивни на КОВИД-19 негативно влијаат на напорите на здравството

Влатко Зорба
Мрежата за заштита од дискриминација денеска преку соопштение апелира и бара од Владата и надлежните институции да преземат мерки за спречување на вознемирувањето и прекршувањето...
МАКЕДОНИЈА

МИОА демантира: Во нашата држава нема пуштено во употреба 5Г мрежа

Од Министерството за информатичко општество и администрација ги демантираа информациите дека деновиве во Северна Македонија се прават тестирања за 5Г мрежа. – Владата на Република...