Стандард

Малвер

КРИПТОВАЛУТИ

Хакери со малвер напаѓаат корисници на криптовалути

Влатко Зорба
Безбедносната фирма „Интезер лабс“ соопшти дека открила едногодишна измама, во која сајбер криминалците создавале лажни апликации за крипто-валута за да ги измамат корисниците да инсталираат...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!