Стандард

Ауди

КОМПАНИИ

Audi ќе гради сопствен аналог на „Supercharger“ мрежата на Tesla

Влатко Зорба
Недостатокот на станици за полнење на електрични автомобили ја загрижува автомобилската индустрија со месеци. Германската асоцијација на автомобилска индустрија проценува дека во Германија се создаваат...
КОМПАНИИ

Audi здружува сили со FAW за производство на електрични автомобили

Влатко Зорба
Германскиот производител на луксузни автомобили Audi, сопственост на VW, ќе ги здружи силите со најстариот кинески производител на автомобили FAW во производството на луксузни електрични...
КОМПАНИИ

Volkswagen и Audi ја предизвикуваат Tesla

Влатко Зорба
Најголемиот светски производител на автомобили се повеќе се натпреварува со Tesla. Volkswagen продаде 231.600 електрични автомобили во 2020 година, покажуваат податоците објавени од компанијата во...
КОМПАНИИ

Audi сака да се откаже од моторот со внатрешно согорување за 10-15 години

Влатко Зорба
Најголемиот производител на премиум автомобили во групацијата Volkswagen – компанијата Audi, ќе се обиде да ги отстрани моторите со внатрешно согорување од своите модели не...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!