Стандард

ФАВ

КОМПАНИИ

Audi здружува сили со FAW за производство на електрични автомобили

Влатко Зорба
Германскиот производител на луксузни автомобили Audi, сопственост на VW, ќе ги здружи силите со најстариот кинески производител на автомобили FAW во производството на луксузни електрични...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!