Таг : Хуавеи Мејт Х

Технологија

Промената на екранот на Huawei Mate X ќе ги чини корисниците исто колку и iPhone 11 Pro

Влатко Зорба
Huawei го претстави револуционерниот флексибилен 5G паметен телефон Huawei Mate X претходно оваа година. Сепак, компанијата не брзаше да започне со продажба за да ги...
Технологија

Huawei Mate X ќе излезе во продажба во Кина од 15 ноември

Влатко Зорба
Телефонот на Huawei со дисплеј на преклопување, кој беше лансиран претходно оваа година и неговата премиера беше одложена неколку пати, ќе излезе во продажба во...
Технологија

Испораките на Huawei Mate X може да започнат овој месец

Влатко Зорба
Huawei го откри својот прв паметен телефон со екран на преклоп за време на мобилниот конгрес во Барселона, но компанијата неколку пати го одложи дебито...