СТАНДАРД life

Испораки

КОМПАНИИ

Sony предупредува на можни доцнења на испораките на PS5 и во 2022 година

Sony продава многу конзоли на PlayStation 5, но можеби ќе потрае некое време пред конзолата да го достигне вистинскиот потенцијал за продажба. Компанијата, наводно, ги...
КОМПАНИИ

Tesla: Испораките на автомобили во првиот квартал ги надминаа очекувањата

Влатко Зорба
Tesla испорача 184.800 возила и произведе 180.338 автомобили во првиот квартал од оваа година. Аналитичарите очекуваа Tesla да испорача околу 168.000 возила во тој период,...
КОМПАНИИ

Испораките на таблети забележаа раст во 2020 година, Apple сè уште доминантен

Влатко Зорба
Претходната година беше многу добра за пазарот на таблети, кој забележа пораст на продажбата од 13,6 проценти. Испорачани се вкупно 164,1 милиони таблети, во споредба...
ТЕХНОЛОГИЈА

Испораките на Huawei Mate X може да започнат овој месец

msp-admin
Huawei го откри својот прв паметен телефон со екран на преклоп за време на мобилниот конгрес во Барселона, но компанијата неколку пати го одложи дебито...