Стандард

Таблети

КОМПАНИИ

Европејците го обновија интересот за таблетите

Влатко Зорба
Испораките на таблети во регионот ЕМЕА (Европа, Блискиот исток и Африка) се зголемија во четвртиот квартал на 2020 година на 14,6 милиони, според новите податоци...
КОМПАНИИ

Испораките на таблети забележаа раст во 2020 година, Apple сè уште доминантен

Влатко Зорба
Претходната година беше многу добра за пазарот на таблети, кој забележа пораст на продажбата од 13,6 проценти. Испорачани се вкупно 164,1 милиони таблети, во споредба...
ЕКОНОМИЈА

Макпетрол донираше 1.000 таблети во вредност од 6 милиони денари за ученици

Влатко Зорба
„Макпетрол“ АД Скопје со донација на таблети во вредност од над 6 милиони денари за учениците во основните училишта. „Макпетрол“ АД Скопје како општествено одговорна...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!