Таг : Донација

ЕКОНОМИЈА

Каде одат донираните средства од веб-платформата solidarnost.gov.mk?

Глобалната економија моментално се справува со една најтешките финансиски кризи досега како резултат на пандемијата на коронавирус, а пак владите во државите низ целиот свет...
Компании и пазар

„Астра“ донираа медицинска опрема во вкупна вредност од 20.000 евра на Општата болница во Охрид

Влатко Зорба
ЈЗУ Општата болница во Охрид доби 10 електрични кревети како донација, во износ од 20.000,00 евра од автомат клубовите „Астра“. Оваа донација е дел од...
Компании и пазар

ХТЛ Македонија донираше медицинска опрема во вкупна вредност од 20.000 ЕВРА на ГОБ 8-МИ Септември

Влатко Зорба
Хуманитарната акција на компанијата ХТЛ Македонија, членка на Групацијата НОВОМАТИК во Македонија е на самиот крај. ХТЛ Македонија донираше дезинфикциони средства во износ од 20.000,00...
Компании и пазар

АПЕКС со донација од 20.000 евра на Универзитетска клиника за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје

Влатко Зорба
Универзитетска Клиника за Инфективни болести и фебрилни состојби доби донација со дезинфикциони средства во износ од 20.000,00 евра од компанијата АПЕКС Македонија, со што се...
МАКЕДОНИЈА

На апликацијата МојДДВ поставена опцијата за откажување донација

Влатко Зорба
Управата за јавни приходи (УЈП) соопшти дека на апликацијата МојДДВ е поставена опцијата за откажување донација. -Граѓаните кои сакаат да ја откажат донацијата треба да...
МАКЕДОНИЈА

Кинеската Амбасада донира 300 прехранбени пакети во Кичево, Битола и Ресен

Со финансиска поддршка од Народна Република Кина денеска ќе бидат поделени околу 300 прехранбени пакети во општините Кичево, Битола и Ресен. Станува збор за донација...
Забава

Џенифер и Бред донираа по милион долари на Здружението за човекови права

Влатко Зорба
Бред Пит реши да ги „следи чекорите“ на неговата поранешна сопруга Џенифер Анистон. Како и таа, актерот донираше милион американски долари на здружението за човекови...
МАКЕДОНИЈА

С.Македонија доби донација од заштитна медицинска опрема од Бугарија

Хуманитарна помош за медицински цели од Бугарија за Северна Македонија денеска беше официјално предадена од бугарскиот амбасадор Ангел Ангелов на вицепремиерот за европски прашања и...
Политика

Судиите од Апелација донирале 487.500 денари во Фондот за справување со Ковид 19

Судиите од Апелацискиот суд Скопје во Фондот за помош и поддршка за справување со кризата предизвикана од коронавирусот Ковид 19, од априлската плата донираа износ...
МАКЕДОНИЈА

ФОТО: Семејството Николовски ги донирани парите од поклоните од нивната свадба на Детската Клиника

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски заедно со својата сопруга денеска ја посетија Детската Клиника. Семејството Николовск кои неодамна правеа свадба дел од сумата која ја добиле...