СТАНДАРД life

Тестови

БИЗЛАЈФ

Дански угостители за 20 евра нудат пиво и тестирање за антитела во кафулиња

Влатко Зорба
Данска, која во моментов ја има третата најниска стапка на заразени и смртност во Европа, се врати во понормален живот од минатата среда. Повеќето ученици...
ЕКОНОМИЈА

ОКТА со нова донација на брзи тестови за детекција на COVID-19

Влатко Зорба
ОКТА обезбеди 1.300 брзи тестови за откривање присуство на SARS-CoV-2 вирусот, наменети за Клиниката за инфективни болести во Скопје. Се работи за тестови кои овозможуваат...
КОМПАНИИ

Шефот на EasyJet: Побарувачката за патувања е во пораст, вакцинацијата е клучна

Влатко Зорба
Британската нискобуџетната авиокомпанија EasyJet објави дека резервациите за летната сезона се зголемени повеќе од трипати во однос на минатата година, истакнувајќи ја потиснатата побарувачка што...
КОМПАНИИ

Sony започна јавни тестови во Европа со електричниот автомобил VISION-S (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Електричните автомобили стануваат сè попопуларни со секоја измината година. Сите водечки производители веќе се обврзаа да се префрлат целосно на EV модели. Подобрувањето на перформансите...
КОМПАНИИ

3 компании, поврзани со Ковид тестови, заработија милијарди

msp-admin
Вакцините и лековите привлекуваат големо внимание во „научната трка“ за борба против Ковид-19. Но, компаниите работеа подеднакво напорно на начини да ја задоволат огромната побарувачка...
КОМПАНИИ

„Best Way Investment“ со донација до МЗ од 5.300 тестови за КОВИД-19 вредни 50.000 евра

msp-admin
Во време кога нашата земја и светот се наоѓаат пред најголемиот здравствен предизвик во поновата историја – пандемијата со корона вирусот и болеста „Ковид-19“, Best...
КОМПАНИИ

„АТС Гроуп“ донира 500.000 заштитни маски и 20.000 тестови за Ковид 19

msp-admin
„АТС Грoуп“ донира 500.000 заштитни маски и 20.000 тестови за Ковид 19 на Министерството за здравство, за потребите на јавниот здравствен систем во напорите за...
ТЕХНОЛОГИЈА

DxOMark: Honor V30 Pro ја има втората најдобра смартфон камера во светот

msp-admin
Специјалистите од DxOMark се здобиваат со се поголема популарност со нивните уникатни тестови на камери на паметните телефони. Благодарение на нивниот престижен рејтинг, потрошувачите можат...