Стандард

ИзиЏет

КОМПАНИИ

easyJet: Раните резервации за летување зголемени за 600 проценти

Влатко Зорба
Британската нискобуџетна авиокомпанија easyJet објави дека резервациите за летови се зголемени за повеќе од 300 проценти, а резервациите за одмор за повеќе од 600 проценти...
КОМПАНИИ

Шефот на EasyJet: Побарувачката за патувања е во пораст, вакцинацијата е клучна

Влатко Зорба
Британската нискобуџетната авиокомпанија EasyJet објави дека резервациите за летната сезона се зголемени повеќе од трипати во однос на минатата година, истакнувајќи ја потиснатата побарувачка што...