СТАНДАРД life

камера

ТЕХНОЛОГИЈА

Серијата Huawei P50 ќе има подобри Leica камери

Влатко Зорба
Претставниците на Huawei P Series обично се претставуваат во првата половина на календарската година. Кинескиот производител повторно ќе ја следи стратегијата во 2021 година. Официјалната...
ТЕХНОЛОГИЈА

DxOMark: Honor V30 Pro ја има втората најдобра смартфон камера во светот

msp-admin
Специјалистите од DxOMark се здобиваат со се поголема популарност со нивните уникатни тестови на камери на паметните телефони. Благодарение на нивниот престижен рејтинг, потрошувачите можат...
ТЕХНОЛОГИЈА

Huawei P40 Pro може да добие специјален сензор од 52MP од Sony

msp-admin
Два месеци пред очекуваната премиера на новата серија Huawei P40, продолжуваат да се појавуваат гласини за некои од неговите идни уреди. Последната е поврзана со...
ТЕХНОЛОГИЈА

Samsung Galaxy S11 ќе биде првиот смартфон во светот со 48MP телефото камера

msp-admin
Samsung се надева дека ќе добие голем предност пред своите конкуренти со премиерата на својата нова топ серија смартфони со Android. Официјалното претставување на Galaxy...
ТЕХНОЛОГИЈА

Се појавија нови детали за Space Zoom камерата на Samsung Galaxy S11 +

msp-admin
Следниот смартфон од висока класа на Samsung ќе биде промовиран на 18-ти февруари, кога се очекува да се види новата верзија на флексибилниот Galaxy Fold....
ТЕХНОЛОГИЈА

Наскоро доѓа првиот смартфон на Motorola со подвижна селфи камера

msp-admin
Минатиот месец се појавија детални информации за првиот паметен телефон на Motorola, кој има поставена во подвижен механизам селфи камера. Сега го знаеме и датумот...