Стандард

еуролинк

ЕКОНОМИЈА

ЕУРОЛИНК го доби тендерот од 1,4 милиони евра за осигурување на воздухоплови од МВР

Влатко Зорба
Акционерско друштво за осигурување ЕУРОЛИНК Скопје го доби тенедерот вреден 86,400,000 денари или 1,404,878 евра од Министерство за внатрешни работи на РСМ за Осигурување на...
ЕКОНОМИЈА КОМПАНИИ

Еуроникел Индустри за Општата болница во Кавадарци донираше пет медицински апарати

Берта Китинска
Еуроникел Индустри за Општата болница во Кавадарци донираше пет медицински апарати: дефибрилатор, ЕКГ апарат, инфузомат, аспиратор и дигитален пулсоксиметар со монитор. Целта на донација е...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!