Стандард
ЕКОНОМИЈА

ЕУРОЛИНК го доби тендерот од 1,4 милиони евра за осигурување на воздухоплови од МВР

Акционерско друштво за осигурување ЕУРОЛИНК Скопје го доби тенедерот вреден 86,400,000 денари или 1,404,878 евра од Министерство за внатрешни работи на РСМ за Осигурување на воздухоплови.

Според сајтот на е-набавки, се работи за Услуги за осигурување на воздухоплови, пилотски и патнички седишта, за период од една година.

Добиени се две понуди за овој тендер, откако највисоката добиена понуда е 91.099.846,00 денари, додека најниската 86.400.000,00.

Поврзани вести

За 7 дена извршени 2.608 надзори и контроли, затворени 5 угостителски објекти

Влатко Зорба

Депонентите на Еуростандард ќе се обештетуваат преку четири банки

Граѓаните кои ги нема на списокот за помошта од 6000 денари може да поднеста приговори

Берта Китинска
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!