Стандард

Безос

КОМПАНИИ

Безос го поддржува предлогот на Бајден за зголемување на даноците на компаниите

Влатко Зорба
„Амазон“ го поддржува предлогот на администрацијата на Џо Бајден за зголемување на даноците на компаниите со цел финансирање на инфраструктурни проекти, изјави сопственикот на најголемиот...
КОМПАНИИ

Безос ја врати титулата „најбогат“ човек на светот

Влатко Зорба
Владеењето на Елон Маск како најбогат човек на светот беше кратко. Акциите на Тесла во вторникот паднаа за 2,4 проценти, бришејќи од извршниот директор на...
КОМПАНИИ

Повлекувањето на Безос е знак на важна промена во Amazon

Влатко Зорба
Повлекувањето на Џеф Безос од позиција извршен директор на Amazon вчера најави премин на корпорацијата од трговец на мало во технолошка компанија, коментираат аналитичарите на...
КОМПАНИИ

Безос се повлекува од функцијата извршен директор на „Амазон“

Влатко Зорба
Американскиот милијардер Џеф Безос ќе ја напушти функцијата извршен директор на „Амазон“, соопшти денеска компанијата. Според „Дејли меил“, Енди Џеси ќе го замени на таа...
КОМПАНИИ

Безос повторно е на врвот на светот: Му „бега“ на Маск за 6 милијарди долари

Влатко Зорба
Елон Маск неодамна го „смени“ шефот на „Амазон“, Џеф Безос од тронот на списокот на најбогати луѓе на планетата. Сепак, таа среќа не траеше долго,...
КОМПАНИИ

„ЕДЕН МОМЕНТ БЕШЕ ДОВОЛЕН“: Безос за неговата кариера и за тоа како стана успешен

Влатко Зорба
Пред Безос да продаде една книга на Интернет, тој беше главен физичар на Универзитетот Принстон во 80-тите години на минатиот век. И покрај тоа што...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!