СТАНДАРД life

Мелинда Гејтс

КОМПАНИИ

Бизнис по разводот: Мелинда не е заинтересирана за шопинг, милијардите ќе ги инвестира во вакцини и ментално здравје

Бил Гејтс, основачот на „Мајкрософт“ и неговата сопруга Мелинда, решија да стават крај на нивниот брак по скоро три децении заеднички живот. Тие имаат три...
КОМПАНИИ

За Мелинда 73 милијарди долари? Според законот на државата Вашингтон, Гејтс го делат имотот на половина

МЕЛИНДА Френч Гејтс (56), американски хуманитарец и до вчера сопруга на основачот на „Мајкрософт“ Бил Гејтс (65), по разводот, би можела да стане втора најбогата...
БИЗЛАЈФ

Бил и Мелинда Гејтс ќе ги разведуваат адвокатите кои ги разведоа и Џеф и Мекензи Безос

Двајца адвокати од спротивните страни во бракоразводната парница на Бил и Мелинда Гејтс, исто така ги застапуваа спротивставените страни во разводот на Џеф Безос, основачот...
КОМПАНИИ

Најскапиот развод во историјата: Што ќе поделат Бил и Мелинда Гејтс?

Бил Гејтс и неговата сопруга Мелинда објавија дека ќе се разведат по скоро три децении брак, а како што пренесуваат медиумите, парот не потпишал предбрачен...
БИЗЛАЈФ

Бил и Мелинда Гејтс: Миеме садови, скромни сме и одиме во црква

Влатко Зорба
Коосновачот на Мајкрософт, Бил Гејтс и неговата сопруга Мелинда имаат три возрасни деца на возраст од 17 до 23 години. Бил Гејтс е третиот најбогат...
АНАЛИЗИ

Мелинда Гејтс: По пандемијата, ставете ги жените на прво место

Влатко Зорба
Политичарите не размислувале секогаш како економските шокови влијаат врз жените и мажите – или како владите треба да одговорат. Кога рецесијата се појави во 2008...