Стандард

Најбогат човек

КОМПАНИИ

Безос ја врати титулата „најбогат“ човек на светот

Влатко Зорба
Владеењето на Елон Маск како најбогат човек на светот беше кратко. Акциите на Тесла во вторникот паднаа за 2,4 проценти, бришејќи од извршниот директор на...
КОМПАНИИ

Многу скоро светот може да има нов најбогат човек – и тоа ќе биде Елон Маск

Влатко Зорба
Претприемачот Елон Маск имаше неверојатна 2020 година, но новата година за него започнува уште подобро. И ова главно се должи на фактот дека тој е...
КОМПАНИИ

Најбогатиот човек на светот повторно продаде акции: Овој пат во вредност од 3,1 милијарди долари

msp-admin
Извршниот директор на „Амазон“, Џеф Безос, неделава продаде акции во компанијата вредни повеќе од 3,1 милијарди долари, според извештајот до Комисијата за хартии од вредност....
КОМПАНИИ

Најбогатиот човек во Европа заработил над 11 милијарди долари за ден

msp-admin
Францускиот тајкун Бернард Арно настрада сериозно од ширењето на коронавирусот, откако доживеа финансиски загуби повеќе од кој било друг во светот, пишува Блумберг. Тој директно...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!