Стандард

Елон Маск

КОМПАНИИ

Како Елон Маск открива дали кандидатите за работа лажат?

Влатко Зорба
Елон Маск, еден од најбогатите луѓе на светот, во една прилика содели како открива дали некој го лаже на интервју за работа, а неговиот метод...
КОМПАНИИ

Американските власти бараат Tesla да повлече околу 158.000 автомобили

Влатко Зорба
Американската Национална управа за безбедност во сообраќајот на патиштата (NHTSA) побара од Tesla да повлече околу 158 000 автомобили Model S и Model X поради...
КОМПАНИИ

Многу скоро светот може да има нов најбогат човек – и тоа ќе биде Елон Маск

Влатко Зорба
Претприемачот Елон Маск имаше неверојатна 2020 година, но новата година за него започнува уште подобро. И ова главно се должи на фактот дека тој е...
КОМПАНИИ

Елон Маск е „новиот Стив Џобс“? Бил Гејтс не мисли така!

msp-admin
Бил Гејтс неодамна беше гостин на телевизијата „Блумберг“ и беше запрашан што мисли за тоа дека шефот на „Тесла“, Елона Маск, многумина го нарекуваат „новиот...
КОМПАНИИ

Елон Маск ги навреди Египќаните: Пирамидите биле изградени од вонземјани

msp-admin
Египет го повика милијардерот Елон Маск да ја посети таа земја и сам да види дека славните пирамиди не се градени од вонземјани. Сопственикот на...
АНАЛИЗИ

ДВ: Тесла е џуџе кое брка гиганти, но прашањето е колку долго

msp-admin
Епидемијата на коронавирусот принуди многумина да возат повеќе, но економската криза што ја придружува пандемијата ја попречува продажбата на нови возила. Американскиот концерн Тесла е...
КОМПАНИИ

Експлодира прототипот на вселенското летало на Елон Маск (ВИДЕО)

msp-admin
Експлодира прототипот на вселенското летало SN4 на компанијата „Space X“, чиј сопственик е Елон Маск. Експлозијата се случи во американската сојузна држава Тексас, во близина...
КОМПАНИИ

Касперски е нашиот Елон Маск, рече Путин

msp-admin
Евгениј Касперски, основач и управител на антивирусната компанија „Касперски лаб“, е пример за руски иноватор, еден од лидерите во неговата област, рече рускиот претседател Владимир...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!