СТАНДАРД life

Елон Маск

Шоубиз

Најжешкото прашање во Холивуд: Кој ќе го глуми Eлон Маск?

Urednik
Кој ќе го игра Eлон Маск? Тоа е најжешкото прашање во Холивуд по веста дека студиото А24 ги добило филмските права за неговиот филм, правен...
БИЗЛАЈФ

Сè за Аспергеровиот синдром, форма на аутизам што ја има Елон Маск: Генијалци кои кријат емоции

Елон Маск, еден од најбогатите луѓе во светот, како гостин-водител на американското телевизиско шоу „Saturday Night Live“, рече дека има Аспергеров синдром (АС). Во воведното...
КОМПАНИИ

АКО ЗНАЕШ, РАБОТАТА Е ТВОЈА: Омилената загатка која Елон Маск ја поставува на интервју за работа

Влатко Зорба
Менаџерите за вработување користат загатки за да знаат дали сте способни критички да размислите. Извршниот директор на „Тесла“ и „Спејс Икс“, Елон Маск е познат...
БИЗЛАЈФ

Хит ВИДЕО: Јованка тврди дека Елон Маск е од Република Српска

Влатко Зорба
Од почетокот на пандемијата на коронавирус, во јавноста се појавија разни теории на заговор – од сарин во воздухот до чип во вакцината. Но, овие...
КОМПАНИИ

Како Елон Маск открива дали кандидатите за работа лажат?

Влатко Зорба
Елон Маск, еден од најбогатите луѓе на светот, во една прилика содели како открива дали некој го лаже на интервју за работа, а неговиот метод...
КОМПАНИИ

Американските власти бараат Tesla да повлече околу 158.000 автомобили

Влатко Зорба
Американската Национална управа за безбедност во сообраќајот на патиштата (NHTSA) побара од Tesla да повлече околу 158 000 автомобили Model S и Model X поради...
КОМПАНИИ

Многу скоро светот може да има нов најбогат човек – и тоа ќе биде Елон Маск

Влатко Зорба
Претприемачот Елон Маск имаше неверојатна 2020 година, но новата година за него започнува уште подобро. И ова главно се должи на фактот дека тој е...
КОМПАНИИ

Елон Маск е „новиот Стив Џобс“? Бил Гејтс не мисли така!

msp-admin
Бил Гејтс неодамна беше гостин на телевизијата „Блумберг“ и беше запрашан што мисли за тоа дека шефот на „Тесла“, Елона Маск, многумина го нарекуваат „новиот...