Стандард

Дисплеи

КОМПАНИИ

Американските власти бараат Tesla да повлече околу 158.000 автомобили

Влатко Зорба
Американската Национална управа за безбедност во сообраќајот на патиштата (NHTSA) побара од Tesla да повлече околу 158 000 автомобили Model S и Model X поради...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!