Стандард

Римац

КОМПАНИИ

Римац го претстави кампусот: Ќе има градинка, музеј, ливада со животни … (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Производителот на електрични автомобили „Римац Автомобили“, го претстави проектот на своето ново технолошки напредно седиште, кое вклучува тест патека, сместувачки капацитети и музеј. Според соопштението,...
КОМПАНИИ

Римац инвестира повеќе од 132 милиони евра во новиот кампус

Влатко Зорба
Мате Римац бил единствениот кој доставил обврзувачка понуда до градот Света Недеља за воспоставување права за градење во Керестинец, во областа близу стариот замок Erdödy....
КОМПАНИИ

Римац отвора оддел за развој во Велика Британија, ќе вработи 30 лица

Влатко Зорба
Мате Римац отвора оддел за развој во Велика Британија каде што ќе sorabotuva со британската автомобилска индустрија. Новиот оддел за развој, сместен во Warwick Enterprise...
КОМПАНИИ

Дис: Не го продаваме Бугати на Римац, одговорноста е на Порше

Влатко Зорба
Првиот човек на групата Фолксваген, Херберт Дис, на прес-конференцијата објасни како може да изгледа разделбата на Бугати и некаква идна соработка на таа марка со...
КОМПАНИИ

„Bugatti“ станува „хрватски“, деталите ги објави првиот човек на „Volkswagen“

Влатко Зорба
Германскиот автомобилски гигант „Volkswagen“ донесе одлука да се „ослободи“ од поголемиот дел од сопственоста во „Bugatti“. Иако ова се знаеше и досега, деновиве се откриени...
КОМПАНИИ

Римац откри како направил „автомобил без возач“ (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Мате Римац, основач и косопственик на компанијата Римац автомобили, откри на Фејсбук дека компанијата направила „автономен автомобил“ во 2013 година. Кога истече договорот за тајност,...
КОМПАНИИ

Porsche инвестира уште 70 милиони евра во Rimac Automobile и го зголеми уделот на 24%

Влатко Зорба
Porsche дополнително ги зголеми своите инвестиции во Rimac Automobile, зголемувајќи го својот удел во компанијата на 24%. Со првичната инвестиција во 2018 година, Porsche се...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!