СТАНДАРД life

Дис

КОМПАНИИ

Дис: Не го продаваме Бугати на Римац, одговорноста е на Порше

Влатко Зорба
Првиот човек на групата Фолксваген, Херберт Дис, на прес-конференцијата објасни како може да изгледа разделбата на Бугати и некаква идна соработка на таа марка со...
КОМПАНИИ

Шефот на Volkswagen отвори Твитер и упати „закани“ кон Маск

Влатко Зорба
Првиот човек на Volkswagen, Херберт Дис, се приклучи на Twitter вчера, и во првиот твит што го објави, се обрати на својот ривал Елон Маск....