СТАНДАРД life

Порше

КОМПАНИИ

Недостатокот на чипови може да влијае и на производството во Порше

Влатко Зорба
Германскиот производител на луксузни автомобили Порше можеби ќе мора да го прилагоди производството поради недостаток на клучни чипови за своите автомобили, објави германскиот деловен весник...
КОМПАНИИ

„Porsche“ го чести секој работник со по 8.000 евра

Влатко Зорба
Германскиот производител на луксузни автомобили „Porsche“, оствари рекордни приходи и традиционално ги награди своите вработени во годината на пандемијата. „Porsche“ завршува одлична година со оглед...
КОМПАНИИ

Дис: Не го продаваме Бугати на Римац, одговорноста е на Порше

Влатко Зорба
Првиот човек на групата Фолксваген, Херберт Дис, на прес-конференцијата објасни како може да изгледа разделбата на Бугати и некаква идна соработка на таа марка со...
КОМПАНИИ

Порше не ја сака етикетата „Произведено во Кина“ на луксузните автомобили

Влатко Зорба
Етикетата „Произведено во Германија“ и понатаму има своја маркетинг моќ, сметаат од Порше, чие раководство не ни помислува да пренесе дел од производството во азиските...
КОМПАНИИ

Легендарен дизајнер на „Порше“ ќе работи на автономниот автомобил на „Епл“

Влатко Зорба
Додека „Епл“ се обидува да скрие сè во врска со „Проектот Титан“ во тајност, гласините покажуваат дека работите се движат брзо – најновиот извештај на...
КОМПАНИИ

Porsche отвори турбо центар за полнење за електрични возила

msp-admin
Porsche ја прошири својата инфраструктура за полнење на електрични возила со нова станица во Лајпциг, Германија. Новоотворениот објект за услуги на клиентите се нарекува „Porsche...
КОМПАНИИ

Porsche потврди – најмоќниот автомобил во серијата 911 ќе биде хибрид

msp-admin
Германскиот производител Porsche веќе работи на нов автомобил од познатата серија 911. Претстојниот модел ќе биде хибриден и ќе биде најбрзиот претставник на гамата досега....