Стандард
КОМПАНИИ

Porsche на струја: Дебитираше Taycan Cross Turismo (ВИДЕО)

Новиот електричен автомобил на Porsche чини околу 100.000 евра.

Taycan Cross Turismo е попрактична верзија на Porsche Taycan, кој се продава од 2020 година.

Новиот модел може да се класифицира како караван според обликот на каросеријата, а тој е за 20 мм повисок од стандардниот Taycan .

Porsche играше и на картата за популарност на кросовер, нудејќи им на клиентите опционален пакет заштитни елементи на долниот дел од возилото, карактеристичен за „кросовер“ автомобилите .

Покрај тоа, Taycan Cross Turismo има таканаречен режим „Gravel“, дизајниран за возење надвор од патот, што дополнително го крева возилото благодарение на специјалната суспензија, обезбедувајќи поголемо растојание од земјата.

Поврзани вести

Хуавеи: Одлуката на Шведска за 5Г опремата e без основа

msp-admin

Белградско пристаниште на нова локација од следната година

Влатко Зорба

„Д-р Мартенс“ „прошета“ на берзата во голем стил

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!