Стандард

Електромобили

КОМПАНИИ

Porsche отвори турбо центар за полнење за електрични возила

msp-admin
Porsche ја прошири својата инфраструктура за полнење на електрични возила со нова станица во Лајпциг, Германија. Новоотворениот објект за услуги на клиентите се нарекува „Porsche...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!