Стандард

донации

ЕКОНОМИЈА

Здружението ОБНОВА ГЛОБАЛ Струмица упати повик за донации

Влатко Зорба
Здружението на граѓани, ОБНОВА ГЛОБАЛ Струмица, ги повикува сите заинтересирани правни и физички лица и здруженија, државни институции и органи и единици на локалната самоуправа,...
КОМПАНИИ

Колку донирале најбогатите луѓе во светот за борба против KОВИД-19?

msp-admin
Некои од најбогатите луѓе во светот, имено технолошки милијардери, донираа и големи суми пари, пренесува Business Insider. Во борбата против KОВИД-19 беа вклучени Фејсбук, Амазон,...
КОМПАНИИ

Најголемииот американски донатор за 5 години донирал над 14 милијарди долари

msp-admin
Американското списание „Форбс“ истражуваше кои се најголемите донатори во Соединетите држави, повикувајќи се на податоците за периодот 2014-2018 година. „Форбс“ забележува дека тие ги пресметале...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!