Стандард

макпетрол

ЕКОНОМИЈА

Јосифовски се стекнал со 90 обични акции од Макпетрол

Влатко Зорба
Претседателот на Управниот одбор на Макпетрол, Андреја Јосифовски се стекнал со уште 90 акции од друштвото, соопштија оттаму. „Согласно член 34, став 1, алинеја 7...
ЕКОНОМИЈА

Макпетрол донираше 1.000 таблети во вредност од 6 милиони денари за ученици

Влатко Зорба
„Макпетрол“ АД Скопје со донација на таблети во вредност од над 6 милиони денари за учениците во основните училишта. „Макпетрол“ АД Скопје како општествено одговорна...
КОМПАНИИ

Макпетрол со три пати помала добивка во првото полугодие од годината

msp-admin
Макпетрол АД Скопје оствари позитивни финансиски резултати искажани преку добивка пред оданочување во износ од 92,95 милиони денари, која е помала за 65%, односно, помала...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!