Стандард
ЕКОНОМИЈА

Јосифовски се стекнал со 90 обични акции од Макпетрол

Претседателот на Управниот одбор на Макпетрол, Андреја Јосифовски се стекнал со уште 90 акции од друштвото, соопштија оттаму.

„Согласно член 34, став 1, алинеја 7 од Правилата за котација на Македонската Берза за хартии од вредност АД Скопје, известуваме дека Претседателот на Управниот одбор г. Андреја Јосифовски, се стекна со 90 обични акции од издавачот Макпетрол АД Скопје“, стои во известувањето.

Според Македонска берза, една акција на Макпетрол денеска се тргува за 72.500,00 денари.

Поврзани вести

Најевтин мобилен интернет има во Израел, најскап во Екваторијална Гвинеја, а каде е С.Македонија?

Влатко Зорба

Танасоски: Зелени коридори ќе обезбедат 24 часовна работа на гранични премини

Берта Китинска

Бислимоски: Приклучокот на природен гас на домаќинствата ќе чини до 100 евра

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!