Автор : Александар Петровски

Вести СВЕТ

Фаучи: Никогаш не го симнавме доволно бројот на заразени во САД, тој повторно расте

Американскиот стручњак за инфективни заболувања, Ентони Фаучи изјави дека сегашната состојба со ковид-19 во Соединетите држави е „сериозна“ и дека мора да се стори нешто...
Забава МАГАЗИН

Џони Деп призна на суд: Ги пробав сите дроги кои му се познати на човек

Адвокатката на Амбер Херд, поранешната сопруга на Џони Деп, го испраша актерот за доста болни теми на судењето што започна денес нешто пред 12 часот....
Забава МАГАЗИН

Брук Шилдс во бикини го честита Денот на независноста на САД, фановите воодушевени (ФОТО)

Актерката Брук Шилдс, една од најубавите актерки која се прослави со нејзината улога во познатиот филм „Плава лагуна“, покажа на 56-годишна возраст дека времето застанало...
Забава МАГАЗИН

Познато е кога може да продолжи снимањето на „Пријатели“

Фановите на легендарниот ситком „Пријатели“ беа длабоко разочарани кога дознаа дека снимањето на еднократниот специјал на култната серија е одложено поради пандемијата на коронавирус. Сепак,...
Забава МАГАЗИН

Топлес фотографијата на Мадона го „урна“ Инстаграм

Поп ѕвездата Мадона продолжува да го изненадува светот со своите провокативни изданија. Откако неодамна шокира многумина со објавување на фотографија на која и се гледаат...
Вести СВЕТ

ОН: Незаконско е убиството на иранскиот генерал Сулејмани

Специјалната известувачка на Обединетите нации за убиства без судење (extrajudicial executions), Агнес Каламар изјави дека САД не обезбедиле докази, со кои би се оправдал воздушниот...
Регион СВЕТ

Д-р Јанковиќ: Клиничката слика која ја развиваат деца при овој налет на коронавирус е посериозна

Клиничката слика која ја развиваат деца при овој налет на коронавирус е посериозна отколку во претходниот период и повеќе слична на клиничката слика кај возрасните....