Стандард

Алкалоид

ЕКОНОМИЈА

АЛКАЛОИД регистрираше ново друштво во Велика Британија

Влатко Зорба
АЛКАЛОИД АД Скопје регистрираше ново друштво во Велика Британија, со назив ALKALOID UK LIMITED. Друштвото е во 100% сопственост на АЛКАЛОИД АД Скопје, соопшти компанијата....
КОМПАНИИ

Алкалоид со добивка од 847,4 милиони денари за девет месеци

msp-admin
Фармацевтската компанија Алкалоид оствари вкупна сеопфатна добивка од 847.483.000 денари, во период од први јануари до 30-ти септември оваа година, стои во консолидираниот биланс на...
ЕКОНОМИЈА

Американската амбасадорка Кејт Брнз во работна посета на „Алкалоид“

Берта Китинска
Делегација од Амбасадата на Соединетите Американски Држави предводена од нејзината екселенција, Амбасадорката Кејт Мери Брнз оствари работна посета на „Алкалоид“ АД Скопје. За време на...
КОМПАНИИ

„Алкалоид“ со донација за студентските и училишните домови во Скопје во вкупен износ од близу 5 милиони денари

msp-admin
И покрај сите предизвици кои ги постави почетокот на новата учебна година, 1 октомври го означува стартот на едно ново поглавје во македонското образование. Покрај...
КОМПАНИИ

„Блиц“: Алкалоид донира околу 85 илјади евра за пациентите на дијализа во Србија

msp-admin
Компанијата Алкалоид Белград донираше материјал за дијализа во вредност од 10.483.600,00 српски динари (околу 85.000 евра) на Институтот за јавно здравје на Србија. Целта на...