СТАНДАРД life

Хакирање

Шоубиз

Принцот Хари додели отштета за хакирање на неговиот телефон од весникот „Мирор“

Urednik
Британскиот принц Хари е награден со 140.600 фунти откако Високиот суд во Лондон пресуди дека тој бил жртва на „умерено“ хакирање на телефонот и други...
ТЕХНОЛОГИЈА

Американците се позагрижени од хакирање, отколку од убиство

Влатко Зорба
Американските граѓани се многу позагрижени дека ќе бидат хакирани, отколку убиени, покажува новото истражување на компанија за VPN услуги, која открива и други интересни податоци....
ТЕХНОЛОГИЈА

„Анонимните“ се пофалија дека се одговорни за проблемите со Фејсбук, Инстаграм и Месинџер

msp-admin
Во текот на денот, корисниците спорадично пријавуваа проблеми со објавување на Фејсбук, но целата работа кулминираше во понеделникот вечерта кога голем број корисници во Европа...