34.8 C
Скопје
23 септември, 2023
СТАНДАРД life
Стил

(ФОТО)Скромно издание на војвотката: Меган Маркл одржа говор во фустан од 55 евра

Откако патуваше на Игрите „Invictus“ облечена во дизајнерски парчиња од 40.000 долари, војвотката од Сасекс излезе во Дизелдорф, Германија во многу поевтина верзија.

Меган Маркл и Принц Хари
Меган Маркл и Принц Хари

Со поддршка на принцот Хари, Меган одржа пригоден говор на спортскиот натпревар, а оваа година тоа го направи во стајлинг во кој доминираше миди фустан со набори од брендот Banana Republic.

Споменатиот фустан (достапен и во бела боја) првично се продаваше по цена од 140 долари, но денес во онлајн продавницата на брендот би изнесувал 59,50 долари или нешто повеќе од 55 евра.

Сепак, прифатливиот фустан го стилизираше со многу поскапи парчиња. Таа го истакна својот плиширан крој со црн појас од италијанската Bottega Veneta и пар класични пумпи Aquazzura за таа пригода. Тоа е и прво заедничко појавување на принцот Хари и Меган во Европа по погребот на кралицата Елизабета во септември 2022 година.

Луксузно: Во стајлингот на Меган Маркл доминираа парчиња по кои копнеат модните зависници

Поврзани вести

Совршен стајлинг за совршена вечер: Лоренс изгледа шик, а чантата и балетанките се хит

Urednik

Корсет во преден план: Сара Џесика Паркер го привлече вниманието со заводливиот стајлинг

Urednik

Истакната женска фигура: Младата актерка никого не остави рамнодушен во овој фустан

Urednik