Стандард

Содржина

ТЕХНОЛОГИЈА

Netflix воведува автоматско преземање содржина која би можело да ве интересира

Влатко Зорба
Netflix смисли уште една карактеристика на својот стриминг сервис што треба да им помогне на гледачите да откријат нови интересни филмови и серии. Тие најавија...
КОМПАНИИ

Мајкрософт ги поддржа европските медиуми против технолошките гиганти

Влатко Зорба
Мајкрософт ги здружува силите со издавачите во Европа, повикувајќи на законодавство во австралиски стил, за да ги принуди технолошките платформи како Гугл и Фејсбук да...
КОМПАНИИ

„Google“ е подготвен да им исплати на медиумите милијарда долари за содржина

msp-admin
„Google“ планира да им исплати на медиумите милијарда долари за содржина во следните три години, рече извршниот директор Сундар Пичаи денеска, попуштајќи на притисокот од...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!