Таг : Филмови

МАГАЗИН

Од успешна натпреварувачка во уметничко лизгање до актерка во филмови за возрасни

Stefanija Kuzmanovska
Мелиса Кармен Буланхагуи беше успешна американска натпреварувачка во уметничко лизгање, а сега е професионална актерка во филмови за возрасни! Мелиса, која е со филипинско потекло,...
Забава МАГАЗИН

На оваа слика има 27 филмови: Можете ли да ги најдете сите?

Интересен предизвик кружи на социјалните мрежи, овојпат фотографија која наликува на сцена од „Форест Гамп“, но на која се вешто скриени 27 филмови. Можете ли...
Забава МАГАЗИН

Филмови чии премиери се откажани или одложени поради пандемијата

Кристина Денесовска
Како што пандемијата со коронавирусот продолжува да се шири ширум светот, Холивуд беше приморан да ги откаже или одложи реализирањата на некои од најочекуваните филмови,...
Забава МАГАЗИН

Најдобрите крими филмови и серии кои можете да ги гледате на Netflix

Криминалистичките филмови едноставно не излегуваат од „мода”, а Netflix е тука да ви понуди добра забава. Стилски овие филмови се комбинираат со други жанрови што...
Забава МАГАЗИН

Се откажува доделувањата на Златните малини

Кристина Денесовска
Во саботата навечер во Лос Анџелес требаше да се доделат наградите „Златна малина“, но неколку часа пред почетокот на церемонијата се беше откажани, пишува Мирор....
Забава МАГАЗИН

Најдобрите филмови за денот на вљубените

Кристина Денесовска
Денот на вљубените, некои се во врска, некои се соло. Некои ќе излезат, а некои ќе останат дома/ За воеи кои одлучиле да се опуштат...
Забава МАГАЗИН

Излегоа номинациите за Златна малина 2020

Елена Даскалова
Светот, а особено Македонија, со нетрпение го очекува доделувањето на Оскарите. Сите стискаме палци за нашата „Медена земја“, која е номинирана во две престижни категории...
Забава МАГАЗИН

САГ награди: Актерите ги наградија актерите

Доцна синоќа во Лос Анџелес беа доделени SAG наградите (Screen actors guild), кои ги доделува професионалното здружение на актери за најдобри остварувања во изминатата година....
Забава МАГАЗИН

Награди на критичарите: Најдобрите филмови за изминатата година

Во Холивуд беа доделени наградите од критичарите, Critic’s choice, кои за најдобар филм во 2019 година го прогласија „Си беше еднаш во Холивуд“ на Квинтен...