СТАНДАРД life

Холивуд

Шоубиз

📷Новиот холивудски пар ги потврди гласините со заедничко излегување

Urednik
Иако веќе некое време се шпекулира за искри меѓу Џошуа Џексон и Лупита Нионго, едно излегување потврди се. Двојката оваа среда е видена како се...
Шоубиз

Популарната актерка се разведува по три години брак: Неочекуваната вест го изненади Холивуд

Radmila Tasevska
Познатата актерка Џоди Тарнер Смит по три години брак реши да се разведе од својот колега Џошуа Џексон. Веста за разводот на популарната двојка го...
Шоубиз

(ФОТО) Многу познати фаци на преполните трибини на финалето на УС Опен

Urednik
Финалните натпревари на УС Опен минатиот викенд привлекоа многу познати фаци на терените на „Флешинг Медоус“. Неделното машко финале меѓу Новак Ѓоковиќ и Русинот Данил...
Шоубиз

Хелен Мирен го откри трикот кој и помогнал да остане приземјена во Холивуд

Urednik
Добитничката на Оскар, Тони, па дури и пет Еми не престанува да не воодушевува со својата личност! Хелен Мирен мотивираше многумина да го прифатат стареењето...
Шоубиз

Ѕвездата на „Опенхајмер“: „Ми рекоа дека морам да ослабам ако сакам да успеам како актерка…“

Urednik
Актерката Флоренс Пју (27) деновиве може да се види во филмот „Опенхајмер“, на Кристофер Нолан (53), кој доби одлични критики од публиката. Младата Британка со...
Шоубиз

Ева Мендес е најголемиот обожавател на Гослинг: „Мојот човек. Мојот живот…’

Urednik
Холивудскиот актер Рајан Гослинг, кој моментално работи на промоцијата на својот најнов филм со Марго Роби „Барби“, навистина може да биде среќен што со себе...
БИЗЛАЈФ

Кинеската филмска индустрија во моментов заработува повеќе од Холивуд

Влатко Зорба
Кинеските кина заработија рекордни 775 милиони долари за време на викендот пред Кинеската нова година, благодарение пред се на локалните, а не холивудските продукции. Најгледан...
БИЗЛАЈФ

Холивудските филмови со најмала заработка во изминативе 40 години

Влатко Зорба
Заработката на холивудските филмови доживеа огромен пад минатата година, забележувајќи 80% пад во Северна Америка, откако коронавирусот ги затвори кината и филмските студија го одложија...