Таг : пар

Забава МАГАЗИН

Лео во изолација со девојката Камила Мороне

Леонардо Дикаприо е во изолација со девојката Камила Мороне, поради пандемијата на коронавирусот која се рашири низ целиот свет. „Тие се секогаш заедно, но го...
Забава МАГАЗИН

Кајли и Травис повторно заедно

Во октомври минатата година одлучија да ја паузираат својата врска, но се чини дека не можат еден без друг. Имено, како што за Entertainment Tonight...
Забава МАГАЗИН

Знаци кои укажуваат дека живот со партнерот е грешна идеја

Кристина Денесовска
Доколку со некого сте во врска подолго време, следниот логички чекот е започнување на заедничкиот живот. Освен што почесто ќе се гледате, така ќе заштедите...
МАКЕДОНИЈА

Парот што избега од болницата во Штип пуштен на домашно лекување

Александар Тодески
Триесет и шест годишниот Виничанец и неговата партнерка со хрватско државјанство кои вчера доцна попладнето избегаа од штипското Инфективно одделение додека се вршело анализа дали...
Забава МАГАЗИН

Особините кои ги красат најпривлечните луѓе

Кристина Денесовска
Иако изгледот е навистина важен фактор на привлечност, многу важна ставка во пронаоѓање на партнер, се неговите, односно нејзините, особини. Сигурно секој од вас во...
Забава МАГАЗИН

Кијану Ривс и Александра Грант на романтична прошетка

Кристина Денесовска
Кијану Ривс откако по 35 години официјално ја покажа својата девојка на Александра Грант на црвениот тепих во Ноември минатата година, а парот повеќе не...
Забава МАГАЗИН

Бен Афлек и Џенифер Лопез сè уште се во контакт?

Елена Даскалова
Бен Афлек и Џенифер Лопез беа еден од најпознатите холивудски парови и први го започнаа трендот со прекарите, добивајќи го „Бенифер“. Врската ја раскинаа во...
Забава МАГАЗИН

Кара Делавињ и девојката честитаа Валентајн, но со друга цел

Кристина Денесовска
Манекенката Кара Делавињ и актерката Ешли Бенсон се во врска повеќе од една година, а сега си честитаа Валентајн една на друга на Инстаграм. Двете...
Забава МАГАЗИН

Три хороскопски пара кои ќе го имаат најдробиот Валентајн до сега

Кристина Денесовска
Валентајн за многумина е еден од најромантичните деноци во годината, а за овие три хороскопски пара ќе биде еден од најжешките празнувања. 1. Бик и...
Забава МАГАЗИН

Пар од соништата: Како функционираат Жоакин Феникс и Руни Мара

Елена Даскалова
Славниот пар е во врска веќе неколку години, а за нив може да се каже дека се еден од нанетипичните холивудски двојки, бидејќи ретко се...