Стандард

Содржини

КОМПАНИИ

TikTok влегува во војна со „deepfake“ содржините

msp-admin
TikTok ги менува правилата на модерација, со цел да ги заштити корисниците од дезинформации. Новите одлуки дојдоа заради американските претседателски избори, а фокусот беше ставен...
ТЕХНОЛОГИЈА

Google воведува опција за стриминг на содржина помеѓу паметни уреди

msp-admin
Google нуди цели екосистем на паметни уреди за дома, вклучувајќи звучници, паметни дисплеи и поврзани телевизори Chromecast кои користат виртуелен асистент Google Assistant. Благодарение на...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!