Стандард
ТЕХНОЛОГИЈА

Amazon лансира бесплатен стриминг на музика и за Android, iOS и Fire TV

Amazon објави дека ја проширува својата бесплатна услуга за стриминг на музика, која вклучува реклами и веќе нема да биде достапна само преку уредите Alexa.

Понудата сега е достапна преку апликацијата Amazon Music за Android, iOS и Fire TV, но само за корисниците во САД, Велика Британија и Германија.

Тие сепак ќе бидат ограничени на слушање на плејлисти и станици, на база на одредени критериуми.

Amazon ќе ја искористи бесплатната понуда за да ги охрабри корисниците да купуваат претплати на Prime или Amazon Music Unlimited.

Поврзани вести

Kако да скриете дека сте прочитале порака на ВатсАп

msp-admin

Зошто голем број корисници на „Android“ се повеќе го сакаат новиот модел на „iPhone“?

msp-admin

Motorola Razr доаѓа во Европа во декември за 1.599 евра (ВИДЕО)

msp-admin
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!