Таг : Музика

Политика

ВМРО-ДПМНЕ на разглас пушта грчка и бугарска музика (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Од седиштето на ВМРО-ДПМНЕ на разглас се пушта грчка и бугарска музика, сподели на својот Фејсбук профил заменик-министерот за надворешни работи Андреј Жерновски. „Добро, ќе...
Забава МАГАЗИН

Тамара во новата кампања на ЕУ настапи во Брисел, Лондон и Амстердам

Европската унија вчера на своите социјални мрежи го објави видеото со Тамара Тодевска, кое е дел од кампањата „Европејците што прават разлика“. Кампањата има цел...
Забава МАГАЗИН

Почина Ѓорѓи Желчески, легендата на народните песни

Елена Даскалова
Утрово во Белград починал Ѓорѓи Желчески, дел од дуото Селимова-Желчески, кои се вистински икони на македонската и балканската сцена. Ѓорѓи Желчески е роден во Прилеп...
Забава МАГАЗИН

Оваа девојка ја испеа „Shallow“ и за неколку дена стана хит

Елена Даскалова
Британецот Кевин Фрешвотер снимал видео како запира луѓе по улица, почнува да пее, а луѓето треба да ја довршат песната. Некои го одбиле, некои запеале...
Забава МАГАЗИН

Били Ајлиш првпат ја изведе „No Time To Die“ во живо (ВИДЕО)

Елена Даскалова
На вчерашното доделување на Брит-музичките награди, Били Ајлиш за првпат ја изведе во живо носечката тема за следниот филм за Џејмс Бонд. Во придружба на...
Забава МАГАЗИН

Били Ајлиш веќе не чита коментари на Инстаграм

Елена Даскалова
Младата музичка ѕвезда Били Ајлиш неодамна откри дека престанала да чита коментари на социјалните мрежи, особено на нејзиниот профил на Инстаграм. Во интервју за Би-би-си,...
Забава МАГАЗИН

Каде се и што прават некогаш популарните ТАТУ?

Елена Даскалова
Во 2002 година, русинките Лена и Јулија направија вистински хаос на светската естрада со спотот за песната „All The Things She Said“, во кој страствено...
Забава МАГАЗИН

Били Ајлиш триумфираше на годинашните Греми награди

Елена Даскалова
Церемонијата на доделување на Греми наградите се одржа во Стејплс-центарот во Лос Анџелес, а музичарите оваа година се бореа за златниот грамофон во повеќе од...
Забава МАГАЗИН

Шакира сними биографски филм за себе и музичката кариера (ВИДЕО)

Елена Даскалова
Шакира е пејачка која по секој можен критериум се издвојува од толпата на сите останати поп и латино ѕвезди. Таа има моќен глас, впечатлив изглед...